Детский информационно-развлекательный портал Kidsworld

Найскладніші етапи в житті подружжя

20 июня 2016
Автор: Ukio
Рейтинг: 0
Голосов: 0

Просмотров: 3249
Поделиться:
Найскладніші етапи в житті подружжя
20 июня 2016
Автор: Ukio
Рейтинг: 0
Голосов: 0

Просмотров: 3249
Поделиться:

Психологи умовно виділяють кілька найбільш вибухонебезпечних віків сім'ї. За статистикою, близько половини всіх укладених шлюбів розпадається після першого року спільного життя.

 

Новоспечене подружжя не витримують випробування «побутом». Розбіжності можуть стосуватися розподілу обов'язків, небажання партнерів змінювати свої звички.

Наступний критичний вік для сім'ї — перші 3-5 років шлюбу. Саме в цей час найчастіше в сім'ї з'являються діти, а подружжя стурбовані облаштуванням окремого житла і своїми професійними проблемами, кар'єрним ростом. Фізичне і нервове напруження викликають відчуження і нерозуміння між чоловіком і дружиною. У цей період романтична закоханість перероджується в подружню дружбу — подружжя тепер соратники, а не палкі закохані.

Через 7-9 років спільного життя може наступити черговий криза, пов'язана з таким явищем, як звикання. Жізньболее-менш стабілізувалася, діти підросли. Нерідко подружжя відчувають розчарування, порівнюючи реальність з тим, якою вона була кілька років тому в мріях. Подружжю починає здаватися, що тепер все життя буде один і той же, хочеться чогось нового, незвичного, свіжих відчуттів.

Проходить час, і, якщо чоловік і дружина все ще разом, через 16-20 років шлюбу можливий ще один життєвий риф. Він посилюється кризою середнього віку одного з подружжя. З'являється страшне відчуття, що все вже досягнуто, все сталося, і в особистісній, і в професійній сфері. Зарубіжні соціологи в цей період називають ще один кризовий період в житті сім'ї: коли її покидають дорослі діти. Подружжя позбавляються своєї головної «провідної» діяльності — виховання дітей.

Вони повинні знову навчитися жити вдвох. А жінки, які займалися виключно дітьми і домом, потребують набуття нових життєвих завдань. Для нашої культури ця сторона кризи менш актуальна: нерідко дорослі діти залишаються жити з батьками. Крім того, в більшості випадків батьки беруть активну участь в сімейному житті своїх дітей, займаючись вихованням онуків.

Нерідко те, що для однієї сім'ї стає «каменем спотикання», викликаючи кризу у відносинах, іншу сім'ю, навпаки, згуртовує. Важливо не тільки навчитися просити вибачення, але і приймати вибачення. Небезпечно «дутися» на партнера по кілька днів, змушуючи його відчувати себе винуватим — зрештою це набридне. Якщо ви не готові до перемир'я, скажіть про це прямо: «Ти знаєш, мені треба час, щоб охолонути, заспокоїтись».

Сімейний криза — це насамперед криза спілкування. Більше 80% сімейних пар, які звертаються за психологічною допомогою, скаржаться на складності в спілкуванні між собою. Тоді як проблеми з дітьми і їх вихованням, сексуальні або фінансові складності є причиною сімейної кризи тільки в 40% випадків. Якщо між подружжям склалися близькі стосунки, якщо вони люблять один одного, тобто поважають, цінують, прислухаються до думки іншого, то будь-який конфлікт — це всього лише частина їх спільного прагнення до взаєморозуміння.

Комментарии (0)

Ecos