Детский информационно-развлекательный портал Kidsworld

ЯК НАВЧИТИ ПІДЛІТКА ПРАЦЮВАТИ?

25 апреля 2016
Автор: Олег
Рейтинг: +1
Голосов: 1

Просмотров: 3346
Поделиться:
ЯК НАВЧИТИ ПІДЛІТКА ПРАЦЮВАТИ?
25 апреля 2016
Автор: Олег
Рейтинг: +1
Голосов: 1

Просмотров: 3346
Поделиться:

Досить скоро пролунає останій дзвоник. Далі у батьків буде проблема: чим зайняти дитину на літо? Звісно це морока. Жодень з батьків не бачить перпективи, якщо підліток проведе весь свій вільний час за комп'ютером, чи на вулиці.. Але знайти тимчасову роботу у кризові часи не легко для дорослих, то й годі казати про підлітків.
Але тут потрібно розібратись з мотивацією. Як дитини, так і батьків.

Чого насправді прагнуть батькі? Чи так важливі ті кошти, які може заробити дитина? Я - як батько підлітка думаю не про заробіток, моя мотивація інша : 
1. Безпека дитини. Для мене важливо, щоб дитина не вскочила у якусь халепу. 
2. Оточення. Для мене важливо, щоб нове оточення не надало сину негативний досвід. Будь-то дрібні крадіжки (Всі брали, та я взяв). Наркотики, чи алкоголь (Хлопці бавились, тай я спробував).
3.Навички. Дитина в цей період має напрацювувати нові навички, які будуть йому корисні у подальшому житті.
4. Відношення до праці, як соціально важливий аспект суспільного життя. Мій син має засвоїти, що праця - це важлива ланка у його комунікації з отоючим світом. Ще він має зрозуміти, що праця - це частина його життя.
5. Професійна освіта. Для мене важливо, щоб дитина розібралась у собі та зробила свідомий вибір - чим йому цікаво займатись надалі. Який фах обрати. Я не хочу робити за нього вибір, та через декілько років відправити у якійсь вуз, бо мені здається, що це буде перспективно. Син має свідомо обрати свою стежину.
Батьки у літній період мають перш за все допомогти дитині вірно спланувати свій вільний час.
Ще хочу додати історію, яку мені розповів один мій добрий знайомий, що власною вантажівкою заробляє собі на життя.
У літку він свого сина брав з собою у рейси. По перше тому, що дружина працювала у лікарні, та за графіком у неї були нічні чергування, по друге - німа чого по вулиця вештатись - хай до сімейної справи долучається! 
Його син зацікавився працією водія, та дуже швидко попросився сісти за кермо багатотоної автівки та навчився їздити. 
Так ось одного разу вони з сином доставили вантаж до фермерського господарства. Батько залишив кермо на сина, а сам керував його діями з зовні. Хлопчина досит вправно поставив вантажівку під розвантаження. Яке було здивування фермера, коли він побачив, коли з кабіни вистрибнув тринадцятирічний підліток! Після прийому вантажу фермер залогодив фінансове питання з моїм знайомим, та покликав хлопчину, що вештався біля комбайну та дав йому п'ятдесят гривень.
- Дякую, але за що грощі? - запитав хлопець.
- А це подяка тобі за відношення до праці. - Відповів фермер щіро посміхаючись, та додав до батька - Добре виховуєшь сина - буде з нього ЛЮДИНА!
Ось така історія.
Чи насправді для нас, батьків, важливі грощі, що може заробити дитина у літні місяці?
Чи маємо ми знайти щось більш значуще?

О.Чабан

За матеріалами у вільному доступі.

Комментарии (0)

Ecos